W zajęciach "Kurs na dobry zawód: kucharz okrętowy. Praktyczne zajęcia preorientacji zawodowej"uczestniczyli nauczyciele przedmiotów zawodowych Technikum Żywienia oraz 23 uczniów klas drugiej  i trzeciej.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać specyfikę i warunki pracy kucharza okrętowego na różnych jednostkach pływających. Zapoznali się też z możliwościami uzyskania certyfikatów niezbędnych w pracy na statkach żeglugi morskiej i śródlądowej.

Warsztaty były zapowiedzią dalszej współpracy w ramach projektu marynistycznego, który otwiera przed młodzieżą możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów wymaganych do pracy na morzu, a w konsekwencji  przeżycia ciekawej  wakacyjnej przygody. W przyszłości ,kto wie, może i  zdobycia zawodu dającego możliwość interesującej  pracy.

Na zakończenie warsztatów, aby tradycji morskiej stało się zadość, odbyła się degustacja pysznej zupy rybnej.

Zdjęcia.......