W naszej szkole w dniach od 04.12.2017 do 08.12.2017 odbył się Tydzień Języków Obcych, w trakcie którego miały miejsce liczne konkursy. Uczniowie mieli możliwość przedstawić swój talent artystyczny oraz wykazać się kreatywnością, wykonując kartkę świąteczną wraz z życzeniami w języku niemieckim oraz kalendarz adwentowy. Nauczyciele oceniając je brali pod uwagę m.in. estetykę, pomysłowość i treść życzeń. I miejsce w konkursie na najciekawszą kartkę świąteczną zajął Michał Łangowski z kl. II TL. II miejsce zajęła Anastazja Prill z II EŻ, natomiast III miejsce Oliwia Zabrocka z III TŻ. W konkursie na najładniejszy kalendarz adwentowy I miejsce zajęła Karolina Łoboziak z kl. III TŻ, II miejsce – Karolina Voelzke z II EŻ, a III miejsce – Agnieszka Ryngwelska z III TŻ. Oprócz konkursów plastycznych odbył się 06.12.2017 konkurs kulinarny pod nazwą ,,Świąteczne potrawy w krajach niemieckojęzycznych”. W trakcie oceniania brano pod uwagę m.in. wystrój, estetykę, pomysłowość oraz poprawnie napisany w języku niemieckim przepis.  I miejsce zajęła drużyna z III TŻ: Katarzyna Moczulska, Katarzyna Łoboziak i Weronika Winiarska; II miejsce: Wiktoria Rzepinska i Marcelina Ojdowska z kl. II TŻ, natomiast III miejsce: Natalia Dobek, Szymon Kalinowski i Bartłomiej Grugel z III LE.

7 grudnia odbył się konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną w języku niemieckim nt. świąt w krajach niemieckojęzycznych. I miejsce zdobyły Marika Teresińska i Edyta Lonska z kl. I TL, II miejsce zajęli Michał Łangowski i Jakub Meller z klasy II TL, a III Radosław Daniels i Barbara Gibowska  również z kl. II TL.