"Człowiek, który nie czy­ta dob­rych książek, w niczym nie jest lep­szy od te­go, który w ogóle nie umie czy­tać."

Mark Twain

od 01.09.2016

O nas

Biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego. Zajmuje dwa pomieszczenia - wypożyczalnię oraz czytelnię, w której mieści się Multimedialne Centrum Informacyjne liczące 12 stanowisk komputerowych podłączonych do drukarek oraz skanerów, dodatkowo dwa komputery znajdują się w wypożyczalni. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę, która stwarza czytelnikowi nowoczesne i atrakcyjne warunki zdobywania wiedzy.

Ponadto w pomieszczeniu biblioteki znajduje się punkt biblioteczny Fundacji Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej liczący około 1000 woluminów głównie o tematyce ekologicznej.

Na stanowisku nauczyciela bibliotekarza pracuje Mirosława Augustyńska

W czytelni

Działalność biblioteki

"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli."

Cyceron

Działalność biblioteki dotycząca bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem polega na:

• udostępnianiu zbiorów bibliotecznych: książek, płyt CD, DVD, kaset wideo, map,
  • wyszukiwaniu informacji na tematy interesujące czytelnika,
  • udzielaniu porad bibliograficznych, książkowych,
  • zachęcaniu do czytania na przykład poprzez wystawy książek, konkursy, informowanie o nowościach bibliotecznych,
  • udostępnianiu czternastu stanowisk komputerowych w czytelni i dwóch w bibliotece.

Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.
  4. Jednocześnie można wypożyczyć 3 książki na dwa tygodnie.
  5. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może zwiększyć liczbę wypożyczeń i przedłużyć termin zwrotu.
  6. W przypadku zgubienia, (zniszczenia) książki i innych materiałów czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję albo inną wskazaną przez bibliotekarza.
  7. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

Biblioteka Technikum nr 2
89-600 Chojnice