Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

23 kwietnia 2021 roku na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyły się eliminacje okręgowe XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach tych wzięło udział 101 uczniów z 25 szkół województwa kujawsko-pomorskiego oraz części województwa pomorskiego.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju.

Nasza szkoła od kilkunastu lat czynnie uczestniczy w eliminacja szkolnych, okręgowych i centralnych OWiUR, równocześnie zajmując w niej wysokie lokaty. Dodatkowym atutem startu młodzieży w tej olimpiadzie jest fakt, że laureaci szczebla centralnego otrzymują indeks na dowolną wyższą uczelnię techniczną na terenie naszego kraju.

Po listopadowych zmaganiach w T2 do eliminacji okręgowych przystąpili uczniowie klas III i IV. W bloku  produkcji roślinnej Robert Drążek z klasy IV TR, produkcji zwierzęcej Hubert Gruszka, z tej samej klasy, mechanizacji rolnictwa Wiktor Niesłony - kl. III TR. Technologię żywności reprezentowała Katarzyna Jażdżewska, uczęszczająca do IV klasy w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, dając nam powody do dumy i zadowolenia zajmując miejsca od czwartego do siódmego. Gratulujemy uzyskania wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.