• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • włącz większą interlinie+
  • Kontrast:
  • włacz kontrast
  • wyłacz kontrast
  • Informacje:
  • invalid

 

Niezapomniana klasa (27.01.2017r.)

8 lat temu bawiliśmy się na studniówce, teraz spotkaliśmy, aby powspominać szkolne lata, odnowić kontakty i znowu dobrze się wspólnie bawić.

 

Technikum nr 2 w Chojnicach

 POZJAZDOWE REFLEKSJE

(Opracowanie: Komitet Organizacyjny VII Zjazdu Absolwentów ZSKP i Dyrekcja Szkoły)

Komitet Organizacyjny i Dyrekcja Zespołu Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego

w Chojnicach dziękują za udział w Zjeździe z okazji 85-lecia Szkoły.

 

Przygotowania do VII Zjazdu Absolwentów rozpoczęły się na apel dyrektora Jana Klepina w listopadzie 2008 roku. Na kolejnych spotkaniach ustalono datę zjazdu i wyłoniono prezydium Komitetu Organizacyjnego w składzie: Jan Klepin (dyrektor Szkoły), Dorota Zimnicka (przewodnicząca Komitetu, rocznik 1997), Ewa Basińska (rocznik 1988), Barbara Grzempa-Szczepańska (rocznik 1982), Jacek Kowalik (rocznik 1980) Elżbieta Kuczkowska-Stormann (rocznik 1974), Bogdan Kufel (rocznik 1970), Hilary Narloch (rocznik 1954), Genowefa Orynszczak (rocznik 1966), Sikora Iwona (rocznik 1984), Lidia Warchoł (rocznik 1978).

Ponad 400 wychowanków szkoły uczestniczyło w VII Zjeździe Absolwentów, który odbył się w sobotę 3 października 2009 roku dla upamiętnienia Jubileuszu 85 -lecia Szkół przy ulicy Dworcowej 1 w Chojnicach.

Program uroczystości zainaugurowała uroczysta Msza św. w Bazylice celebrowana przez obecnych księży katechetów naszej szkoły – Ryszarda Ptaka i Tomasza Mońko; jednego z pierwszych katechetów naszej szkoły ks. Jarosława Kaźmierczaka; absolwenta naszej szkoły ks. Stanisława Szucę oraz proboszcza Jacka Dawidowskiego.

 

 alt

 

 alt

Następnie uczestnicy spotkali się w hali Centrum Parku Chojnice, gdzie w imieniu Komitetu Organizacyjnego VII Zjazdu Absolwentów wszystkich gości powitała Dorota Zimnicka - przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Zjazdu i Jacek Kowalik.

 

 alt

 

 

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Szkoły Jan Klepin. Gorąco podziękował za przyjęcie zaproszenia wszystkim obecnym na uroczystości gościom, nauczycielom, pracownikom, absolwentom, rodzicom i uczniom. W swoim wystąpieniu podkreślił wartość dobrej tradycji, którą szkoła pielęgnuje od lat. Jednym z ważnych elementów tej dobrej tradycji są Zjazdy Absolwentów.

 alt

Gorące podziękowania złożył przede wszystkim przyjaciołom szkoły, którzy od lat wspierają jej działania. Dziękował władzom Powiatu Chojnickiego i Kuratorium oraz wszystkim, którym angażują się w jej problemy.

Na zakończenie zwrócił się do Absolwentów, których obecność w murach szkoły po latach jest szczególnie cenna. Oddając im do dyspozycji budynek przy Dworcowej 1, życzył udanych spotkań z nauczycielami, koleżankami i kolegami, owocnych poszukiwań śladów młodości. I choć czas upływa wraz z cicho biegnącymi latami, to jest coś magicznego w spotkaniach po latach, że można go na chwilę choćby zatrzymać, a nawet cofnąć i znowu mieć po 20 lat.

Jubileusz Szkoły uświetnili zaproszeni goście, którzy w imieniu własnym i jako przedstawiciele urzędów przekazali Absolwentom gorące życzenia. Pani Maria Wróblewska – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia odczytała list Starosty Chojnickiego, w którym zaakcentowała, iż Szkoła jest miejscem, w którym kształtują się nasze umysły, zręby naszego światopoglądu. Nasiąkamy młodzieńczymi ideałami, rozwijamy intelekt, uczymy się pracy zespołowej. Szkoła na zawsze pozostaje elementem pejzażu naszej młodości, symbolicznie kończącej się maturalnym egzaminem. Ze szkoły, w której się dziś spotykacie, wyszliście wyposażeni w kanon wiedzy, która mam nadzieję, pomagała Wam później rozwinąć skrzydła w szerokim świecie.

Przedstawicielka Kuratorium Pani Eugenia Granowska życzyła całej społeczności i wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły dalszych sukcesów, radosnych chwil w codziennym życiu oraz realizacji ambicji zawodowych. Uczniom zaś życzyła, aby nigdy nie opuszczał ich twórczy zapał, a wszystkie działania i podejmowane decyzje pozwoliły czerpać z życia to, co najlepsze.

Wójt Gminy Chojnice Pan Zbigniew Szczepański życzył osiągnięcia wytyczonych celów i dalszej owocnej pracy z młodym pokoleniem.

Pan Witold Osowski wystąpił w podwójnej roli absolwenta (rocznik 1994) i Burmistrza Miasta Brusy, akcentując wartość lat spędzonych w szkole.

Po oficjalnych wystąpieniach gości mikrofon wędrował wśród absolwentów, którzy wspominali szkołę jej nauczycieli i kolegów. Niezwykle wzruszył wszystkich dyrektor Rajmund Starszak, który zabrał głos w tej części nie jako były dyrektor i nauczyciel związany ze szkołą od ponad 50 lat, ale jako absolwent rocznika 1950. To wystąpienie przypomniało wszystkim, że jedną z dobrych tradycji tej szkoły, jest fakt, że wielu absolwentów wraca w jej mury już w nowej roli - nauczyciela bądź pracownika administracji i księgowości.

 alt

Na zakończenie tej części nie zabrakło chwili zadumy i serdecznego wspomnienia pamięci zmarłych nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Nie zapomniano także przypomnieć o następnym spotkaniu za 5 lat, a nawet za 15 - w setną rocznicę istnienia szkoły.

Jubileuszową uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego.

Po części oficjalnej Absolwenci, spełniając życzenie dyrektora, przenieśli się w mury szkoły przy ul. Dworcowej 1, aby szukać śladów młodości. Wzruszały i cieszyły radosne powitania, uściski, wspomnienia, pośpieszne rozmowy, wesoły gwar, atmosfera beztroski i chwile zadumy. Bez wątpienia wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wielki bal, który uświetnił jubileuszową uroczystość.

 

 alt

 Zjazd po raz kolejny uświadomił jak ważna to była Szkoła dla naszych Absolwentów. Takiego poruszenia Szkoła nie przeżywała od ostatniego zjazdu w 2004 roku. Od dawna też nie było takiego zaangażowania całej społeczności szkolnej w przygotowanie uroczystości. Dla organizatorów Zjazdu radość i uśmiech Absolwentów, koleżanek i kolegów jest najlepszym podziękowaniem za pracę.

alt 

 

Komitet organizacyjny Zjazdu pragnie w tym miejscu gorąco podziękować za współpracę i życzliwość wszystkim, bez których pracy nie byłoby tego spotkania.

©2020 Technikum nr 2 w Chojnicach