• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • zresetuj wielkość interlinii
 • włącz większą interlinie+
 • Kontrast:
 • włacz kontrast
 • wyłacz kontrast
 • Informacje:
 • invalid

 

 Indeks dla rolnika

30 marca 2017 r. w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Indeks dla Rolnika. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej wychodzącej poza wiadomości i umiejętności zawodowe objęte programem nauczania w szkołach rolniczych, ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako miejsca pracy i życia na wsi, a także umożliwienie najlepszym uczniom indeksów szkoły wyższej. W tym roku do II etapu konkursu przystąpiło 63 uczniów z 21 szkół rolniczych z całego kraju. Do finału zakwalifikowały się  24 osoby, wśród nich znalazł się uczeń Technikum nr 2 w Chojnicach Wojciech Noga z klasy II technikum rolniczego pod opieką dr inż. Katarzyny Januszewskiej-Klapa.
Uczestnicy III Etapu Konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA” przygotowali 15 minutową prezentację multimedialną w programie PowerPoint na temat Woda składnik niezbędny dla roślin i zwierząt. Po jej przedstawieniu prelegenci odpowiadali na pytania Komisji Konkursowej z zakresu tematu prezentacji.
Wojtek Noga został laureatem konkursu zajmując wysokie III miejsce zdobywając indeks na wyższą uczelnię oraz cenne nagrody rzeczowe. SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!

 

 

Ogólnopolski konkurs Recytatorski 

30 marca w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Szczepaniak i Iwona Nosińska. Weronika zdobyła pierwsze miejsce w kategorii teatru jednego aktora i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, do których będzie ją przygotowywał Grzegorz Szlanga. Monodram, który zaprezentowała, ukazuje kobiecą psychikę zniszczoną przez przeżycia wojenne. Jej występ był wzruszający i niezwykle autentyczny. Gratulujemy serdecznie!

 

Szkolne dyktando

W środę 22 marca, w ramach Tygodnia Języka Polskiego, odbyło się szkolne dyktando. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z różnych klas. Tekst najeżony był trudnościami ortograficznymi, np. żadać, z kolei, chluba, zhańbić, językoznawstwo, jarzmo, flamandzkie, rzetelne, wiraż, bieżace, reportaż i wiele innych. 
A oto zwycięzcy, którzy będa reprezentować nasza szkołę w Powiatowym Dyktandzie:
I miejsce- Karolina Olejnik
II miejsce- Wojciech Glaner
III miejsce- Maciej Sypniowski

 

Tydzień Języków Obcych

 W dniach 06.03-10.03.2107r. odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego. W ramach TJO zostały przeprowadzone liczne konkursy:

1) konkurs plastyczny Kartka świąteczna wraz z życzeniami w języku niemieckim, w którym zwycięzcami zostali:
I miejsce – Michał Łangowski kl. 1 TL
II miejsce – Katarzyna Łoboziak kl. 2 TŻ
III miejsce – Marcelina Ojdowska kl. 1 TŻ

2) konkurs językowy dla 1 i 2 klas
I miejsce – Natalia Czapiewska kl. 2 LE
II miejsce – Karina Szweda kl. 2 TŻ
III miejsce – Karolina Wirkus kl. 1 TL

3) konkurs językowy dla 3 i 4 klas
I miejsce – Jessica Krieger kl. 3 TL
II miejsce – Paulina Gappa kl. 3 TL
III miejsce – Bernadeta Ostojska kl. 3 TŻ

5) konkurs kulinarny „Świąteczne potrawy w krajach niemieckojęzycznch”
I miejsce - kl. 3 TŻ (Bernadeta Ostojska, Monika Błanek, Bernadeta Rolbiecka)
II miejsce - kl. 2 TŻ (Oliwia Zabrocka, Daria Rumel Czarnowska, Anita Nakielska)
III miejsce - kl. 1 TŻ (Wiktoria Rzepinska, Marcelina Ojdowska)

6) konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z obszaru anglojęzycznego ( prezentacja, dekoracja stolika i trafność przepisu oraz jego poprawność językowa);
I miejsce:  Aleksandra Krauze, kl. II TŻ, Agnieszka Ryngwelska, kl. II TŻ, Karolina Kosecka, kl. II TŻ, Katarzyna Lepak, kl. II TŻ
II miejsce: Żaneta Sabiniarz, kl. I EŻ, Kamila Wałdoch, kl. I EŻ, Katarzyna Łoboziak, kl. II TŻ, Sandra Mrozek- Gliszczyńska, kl. II TŻ
III miejsce: Wiktoria Rzepińska, kl. I TŻ, Marcelina Ojdowska, kl. I TŻ, Hiacynta Brunka, kl. III TŻ, Martyna Dierzyk, kl. III TŻ

7) konkurs na najciekawszą zakładkę angielską do książki
I miejsce- Krystian Zaremba, kl. III TL
II miejsce- Kamil Zaremba, kl. III TE
III miejsce- Patrycja Drost, kl. III TE
Wyróżnienie: Katarzyna Łoboziak, kl. II TŻ

W klasach odbywały się również zajęcia multimedialne, na których uczniowie oglądali filmy w języku angielskim oraz urozmaicono lekcje języka angielskiego poprzez gry i zabawy dydaktyczne. Tydzień zakończył się podsumowaniem oraz ogłoszeniem wyników wszystkich konkursów. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy oraz zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych imprezach w ramach TJO. Zdjęcia...

 

 

Sukces Iwony

16 marca w Gdańsku odbył się III Wojewódzki Konkurs Poezji i Poezji Śpiewanej. Patronat nad konkursem sprawowali: Kuratorium Oświaty i Teatr Szekspirowski. Konkurs zgromadził 74 najlepszych recytatorów z całego województwa. Nasza szkołę reprezentowali: Martyna Wons, Monika Lemańczyk, Bogumiła Łepek, Iwona Nosińska, Klaudia Kaminska oraz Paweł Henszke Zabiński i Rafał Januszewski. Najwyższa notę  uzyskała Iwona Nosińska zdobywając II miejsce! Gratulujemy, tym bardziej, że był to jej debiut. 

 

 Teenage Chef - 2 edycja

 Dnia 15.2.2017 r. odbył się etap pisemny konkursu Teenage Chef - 2 edycja. Uczniowie technikum żywienia sprawdzali swoją wiedzę kulinarną, niezbędną podczas kolejnego etapu tego konkursu. Podczas Dni otwartych w naszej szkole będziemy mogli obserwować zmagania kulinarne sześciu osób, które uzyskały dziś najwyższą liczbę punktów.

 

 

Dzień Matematyki w T2

Z okazji Dnia Matematyki przypadającego 12 marca odbył się turniej drużynowy pt "Peniądze to nie wszystko", w którym uczestniczyły 3 osobowe zespoły uczniów z klas drugich i trzecich. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy II TLE. 

 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

We wtorek, 14 marca odbył się etap szkolny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły, którzy odpowiadali na 45 pytań z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. 
Do II etapu konkursu – na szczeblu diecezjalnym zakwalifikowały się 3 osoby: 

 1.  Dawid PESTKA z klasy III TLR – 56,5 punktów
 2. Kamil SIEG z klasy III TE – 54 punkty
 3. Patrycja BOROWIAK z klasy III TLR – 49 punktów. 

Konkurs Walentynkowy „Dzień Św. Walentego zacznij od posiłku zdrowego”

Uczniowie klas żywieniowych wykazali swoją miłość do ...racjonalnego żywienia. W dniu 13.02.2017r. został przeprowadzony "Konkurs Walentynkowy" oceniający wiedzę naszych wychowanków na temat zdrowego odżywiania.

 

 

Dobry wynik graczy w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

Zakończyła się gra podstawowa Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Zespoły SIGG  Technikum nr 2 w Chojnicach osiągnęły w porównaniu z zespołami grającymi w całej Polsce bardzo dobry wynik. Każdy z zespołów, nie licząc jednego, osiągnął zysk i wynik lepszy niż przeciętny zespół w Grze. 

Zespół

Skład

Miejsce w Polsce

Wynik w zł

Korilove

Zwiefka Michał, Kuszaj Jakub, Kobus Bartłomiej, Meller Jakub

870

21653.67 

Złote jaja

Lorbiecki Dawid, Bąk Robert

1091

21291.16 

Dzicy logistycy

Rodziewicz Łukasz, Blukis Dominik, Grugel Bartłomiej

1651

20670.25 

Black Dragons

Hławniak Natalia, Niesiołowska Klaudia, Domeracki Grzegorz

1946

20442.32 

Dzikie ziemniaki

Wincenciak Sandra, Jakubowska Justyna,Perszewska Kinga,Wirkus Krolina

1985

20418.1 

Rekiny biznesu z Chojnic

Daniels Radosław, Bolda Patryk

3650

19827.41 

  Najlepszy wynik w T2 osiągnął zespół „Korilove” w składzie: Zwiefka Michał, Kuszaj Jakub, Kobus Bartłomiej, Meller Jakub.  W takcie Gry przez krótki moment zajmował nawet 12 miejsce w Polsce. Zespół zarobił 1953,53 zł, osiągając stopę zwrotu 8,26% w ciągu 3 miesięcy. Czyli w ciągu 3miesięcy zarobili tyle, ile można by uzyskać, trzymając pieniące w banku na najwyższych aktualnie lokatach przez 2 lata. „Korlove” zajął ostatecznie 870 miejsce w Polsce (na 4310) wyprzedzając tym samym 80% zespołów.

Wszystkim zespołom gratulujemy!

 

 

©2020 Technikum nr 2 w Chojnicach